Jak dobrać rozmiar?

 

KRÓTKI PRORADNIK − JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNI ROZMIAR?

 

Przeglądasz te wszystkie buty i pewnie zastanawiasz się: „no fajnie, ale jak niby mam kupić je przez internet bez przymierzania?!”. To największa obawa większości klientów dokonujących zakupów przez internet. Przed zakupami wymarzonej pary warto zapoznać się z kilkoma stałymi zasadami, których przestrzeganie zmniejszy ryzyko zakupu nietrafionego rozmiaru.

  • Niezbędny jest prawidłowy pomiar stopy. Można to zrobić w bardzo prosty sposób – wystarczy, że zaopatrzysz się w kartkę papieru, długopis, linijkę i miarkę. Następnie postaw stopę na kartce i zaznacz punkt za piętą i punkt przed najdłuższym palcem stopy. Później połącz punkty linią prostą i ją zmierz. Uzyskasz w ten sposób wymiar Twojej stopy w centymetrach, zaleca się, aby buty były o około 0,5 cm dłuższe od stopy. Pamiętaj o zmierzeniu obydwóch stóp ponieważ ich długość może się od siebie różnić. W takiej sytuacji do określenia rozmiaru wybierz większą stopę. Rozmiary obuwia każdego z producentów różnią się od siebie (np. rozmiar 44 Nike może być inny od rozmiaru 44 Reebok). Dobierając rozmiar, należy sugerować się indywidualną tabelą rozmiarów dla każdej marki, widoczną na stronie każdego produktu.

Uwaga! Rozmiar w cm powinien zgadzać się z obliczoną przez nas długością wkładki (nie stopy!)

Przykład:

Chcemy kupić buty marki Adidas

Długość stopy na rysunku wynosi 27,3 cm. Dodajemy pożądany luz, czyli ok. 0,5 cm. Najbliższy rozmiar wkładki to 28 cm. Zaglądamy do tabeli rozmiarów marki Adidas i widzimy, że wkładka o długości 28 cm odpowiada rozmiarowi wg Adidas:  EUR 44. Taki rozmiar wybieramy przy zdjęciu buta, na stronie produktu.

 

  • Chodzę w butach firmy X, czy kupując ten sam rozmiar buty będą odpowiednie?

W zdecydowanej większości przypadków tak! Jeśli wiesz, że Twój rozmiar to 44, to wybierając but tej samej firmy masz duże szanse, że nawet zupełnie inny model, niż ten, w którym chodziłeś dotychczas, będzie leżał jak ulał (jeśli nie, zawsze istnieje możliwość wymiany buta na pasujący rozmiar). Pamiętaj tylko, że rozmiarówka poszczególnych firm różni się!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl