Odstąpienie od umowy i wymiana

1. ODSTĄPIENIE OD UMOWY / ZWROT

Będąc Konsumentem masz prawo odstąpić od umowy w Sklepie internetowym MaxiButik.pl w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Na odesłanie rzeczy masz kolejnych 14 dni. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym objąłeś towar w posiadanie lub w którym wskazana przez Ciebie osoba trzecia inna niż przewoźnik weszła w posiadanie towaru. W przypadku umowy, która obejmuje wiele rzeczy, które są dostarczane osobno lub umowy zobowiązującej do przeniesienia własności rzeczy dostarczanych partiami lub w częściach, bieg terminu do odstąpienia od umowy rozpoczyna się od dnia, w którym objąłeś w posiadanie ostatnią z rzeczy, ostatnią partię lub część albo w którym wskazana przez Ciebie osoba trzecia inna niż przewoźnik weszła w posiadanie ostatniej z rzeczy, ostatniej partii lub części. 

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, musisz poinformować nas o swojej decyzji o  odstąpieniu od umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia, na przykład przez pismo wysłane pocztą lub pocztą elektroniczną. Oświadczenie możesz przesłać na przykład za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: info@maxibutik.pl lub pisemnie pocztą tradycyjną,

na adres:

NOMA
Maciej Neumann, Piotr Maniecki Sp. J.
ul. Łąkowa 3
64-330 Opalenica
 
z dopiskiem "Zwrot"

Wzór formularza odstąpienia od umowy zawarty jest w załączniku nr 2 do ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2014 r. poz. 827) 

Wzór formularza odstąpienia od umowy można także pobrać klikając w poniższy link:

Formularz odstąpienia od umowy

 

Do zachowania terminu do odstąpienia od umowy wystarczy, abyś wysłał informację dotyczącą wykonania przysługującego Ci prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy Ci wszystkie otrzymane od Ciebie płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy, z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Ciebie sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas.

Zwrotu płatności dokonamy niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Twojej decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy. Zwrot płatności zostanie przez nas dokonany przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Ciebie użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziłeś się na inny sposób zwrotu.

Możesz poinformować nas o tym, na przykład wykonując prawo odstąpienia od umowy lub kontaktując się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: info@maxibutik.pl  W każdym przypadku nie poniesiesz żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Prosimy odesłać lub przekazać nam rzecz niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowałeś nas o odstąpieniu od umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślesz rzecz przed upływem terminu 14 dni na adres:

NOMA
Maciej Neumann, Piotr Maniecki Sp. J.
ul. Łąkowa 3
64-330 Opalenica


z dopiskiem "Zwrot".

Zwróć uwagę na odpowiednie zabezpieczenie towaru przed uszkodzeniem w przesyłce. Będziesz musiał ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy. Prosimy o nieprzesyłanie przesyłek „za pobraniem” oraz przesyłek na koszt odbiorcy. 

Odpowiadasz tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

 


KRÓTKA INSTRUKCJA ZWROTU DROGĄ WYSYŁKOWĄ:

 

Zdajemy sobie sprawę, że zakupy online rządzą się swoimi prawami. Nie ma tu możliwości przymierzenia czy „namacalnego" kontaktu z kupowanym produktem. Dlatego w przypadku każdego zakupionego u nas towaru możesz go przymierzyć, i jeśli coś Ci nie odpowiada, odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od daty odbioru paczki. 

Na odesłanie rzeczy masz kolejnych 14 dni kalendarzowych.

Zwracany towar nie może nosić śladów użytkowania (dotyczy to także pudełka i metki). Kupujący ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób inny niż konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy (prosimy przymierzać buty w warunkach domowych, bez odrywania metek).

 

1. Przygotuj pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy sprzedaży. Możesz pobrać wzór formularza tutaj: Formularz zwrotu

2. Towar wraz z dowodem zakupu (faktura sprzedaży, paragon fiskalny) odeślij na podany poniżej adres:

NOMA
Maciej Neumann, Piotr Maniecki Sp. J.
ul. Łąkowa 3
64-330 Opalenica


z dopiskiem "Zwrot"

Jeżeli nie przesłałeś wcześniej oświadczenia o odstąpieniu od umowy sprzedaży, dołącz go do zwracanego towaru. Decydując się na zwrot produktu drogą wysyłkową pokrywasz koszty jego odesłania.

3. Zwrotu płatności dokonasz wykorzystując takie same sposoby płatności, jakie zostały użyte podczas dokonywanej przez Ciebie transakcji zakupu. Jeżeli chcesz otrzymać zwrot na rachunek bankowy, prosimy o wskazanie numeru rachunku, na który wykonamy przelew.

4. Zwrotu wpłaty dokonamy niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia odstąpienia przez Ciebie od umowy sprzedaży.

 

2. WYMIANA

Jeżeli  interesuje Cię inny rozmiar danego modelu i jednocześnie chcesz mieć pewność, że nie zniknie on ze sprzedaży zanim dotrze do nas Twoja przesyłka zwrotna, proponujemy w takich sytuacjach jak najszybszy zakup interesującego Cię nowego towaru i jednoczesny zwrot, zgodnie ze standardową procedurą, zakupionego pierwotnie produktu. Dołożymy starań aby zwrot należności za pierwszy zakup zrealizować w możliwie najkrótszym terminie. Zazwyczaj zwrotu wpłaty dokonujemy do 3 dni roboczych.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl